İki Geçişli Çelik Kazan

17.12.2016
1.720
İki Geçişli Çelik Kazan

İki Geçişli Çelik Kazan

İki geçişli çelik kazanlar , Karşı basınçlı kazan diyede bilinirler. Kazanda iki adet geçiş borusu bulunduğu için iki geçişli kazan olarak adlandırılır.

Kazana ilave yakıt cinsinin belirleneceği bir brülör ile ısıtma yapılmaktadır. Sıvı ve Gaz yakıtlı ilk kazan olarak kullanılmaktadır. Daha sonra 3 geçişli ve inanan olursa 4 geçişlileride çıkmış bulunmaktadır.
Karşı basınçlı kazanlar günümüzde maliyetleri kısmak amacı ile bir hayli değiştirmişler ve malzemeden çalmış bulunmaktadırlar.
Hatta bazı eski kazan firmaları “Artık çelik kazan üretemiyoruz” diye sitemlerini dile getirmektedirler. Burda üretememek den kasıt , şuan piyasada satılan ucuz kazanların maliyetini tutturamamaktan bahsedilmektedir.

İki Geçişli Çelik Kazan Markaları

Bir Çok Markada Çelik Kazan Üretimi Bulunmaktadır. Fakat içlerinden önerebileceğim 2 marka bulunmaktadır. Erensan Marka ve Alarko Marka.
Erensan işçilik ve servis bakımından çelik kazanda üst düzey bir kazandır. Alarko’nun çelik kazanı ise kalite yönünden Erensanın gerisinde olsada servislik ve fiyat olarak tercih sebebi olabilir.

Erensan İki Geçişli Çelik Kazan Modeli

Erensan NAR İki Geçişli Çelik Kazan

Erensan Marka NAR İki Geçişli Çelik Kazanlar Sıvı ve gaz yakıt ile çalışan hem kaliteli hemde uzun ömürlü kazandır. Erensan ve diğer markalar düşük yakıt tüketimi desede günümüz teknolojisi ileüretilen çelik kazanların yakıt tüketimini yakalayamamaktadır. Ama Erensan Çelik Kazanlar üretim itibari ile çeşitli partiküllerden en az şekilde etkilenmektedir.
Kullanılan malzemeler tamamen yerli üretimden oluşmaktadır.
Erensan NAR İki Geçişli Çelik Kazanlar yerinde montaj yapılmaya uygundur.
Erensan NAR Çelik kazanların yakıt şekli sayesinde yanmayan zararlı partikül kalmaz.

Üretimi Yozgat Fabrikasında yapılmaktadır.

Erensan NAR Çelik Kazan Boyutları

Alarko İki Geçişli Çelik Kazan Modeli

Alarko CGS2 İki Geçişli Çelik Kazan

Alarko iki geçişli çelik kazanlar daha önce ACK2 modeli ile üretilmekteydi, Son 1 yıldır CGS2 Modeli ile üretilmeye başlamıştır.
Tasarım olarak çok özel bir şekilde tasarlanmıştır.

Alarko Çelik Kazan Boyutları ve Özellikleri

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.