Islak Alarm Vanası

12.10.2017
1.837
Islak Alarm Vanası

Islak Alarm Vanası

Islak Alarm Vanaları yangın tesisatına yön veren vanaların en başında gelir.  Sprinkler hatlı yangın sistemlerinde kullanılmaktadır.

Islak Alarm Vanası Kullanımı

Islak alarm vanaları suyun dört derecenin altına düşmediği hatlarda kullanılmaktadır. Sularda donma riskinin olduğu hatlarda kesinlikle kullanılmamalıdır.
Islak alarm vanası bulundurduğu ekipmanları ile beraber elektrik ve mekanik sinyaller vererek pompayı çalıştırmaktadır.

Islak Alarm vanası yukardada belirttiğimiz gibi suyun donma olasılığının düşük olduğu yerlerde kullanılır. Sıklıkla konutlar , residencelar, fabrikar, avm, hastane vb yapılarda kullanılabilmektedir.

Islak Alarm Vanası Çeşitleri

Islak alarm vanaları farklı çaplarda üretimi yapılabilmektedir.

DN80 Islak Alarm Vanası

DN100 Islak Alarm Vanası

DN150 Islak Alarm Vanası

DN200 Islak Alarm Vanası

Olarak üretilmektedir. Aynı zamanda bağlantı çapı farketmeksizin Yivli Islak Alarm Vanası ve Flanşlı Islak Alarm Vanası Üretimde Bulunmaktadır.

Islak Alarm Vanası Gerekli Bilgiler

Islak alarm vanası üzerindeki ekipmanlar doğru bir şekilde montaj edilmesi gerekmektedir. En ufak bir hata sistemin çalışmasına engel olabilir. Bu ekipmanlardan biriside gecitirme hücresidir. Islak Alarm Vanasında geciktirme hücresinin amacı basınç kayıplarından veya basınç dalgalarından kaynaklı sistemin devreye gecikmeli girmesini sağlamaktadır. Geciktirme hüresinin olmaması durumunda veya yanlış bağlantısı durumunda en ufak basınç değişiminde tüm sistemin çalışmasına ve sprinkler sisteminin patlamasına sebep olabilmektedir.

Tabi sistemin basıncının düşmesinde ve yükselmesinde sisteme sinyal gönderen basınç anahtarını da unutmamak gerekir. Basınç anahtarı alarm vanasının çalışmasını sağlayacak ilk bileşenlerin başında gelmektedir.

Islak Alarm Vanası Poz Tarifi

Giriş-çıkış yivli veya flanşlı bağlantılı, her türlü çevre donanımlarıyla, manometreleriyle birlikte, Kelepçeleri dahil, 305/2011/AB Yapı Malzemeleri Yönetmeliğine uygun olarak üretilmiş, CE uygunluk işaretiyle piyasa arz edilmiş, TS EN 12259-2’e uygun ıslak alarm vana istasyonunun işyerinde temini, projesine teknik şartnamesine uygun olarak montajı, çalışır halde teslimi.

Islak Alarm vanası ile alakalı edinmek istediğiniz bilgileri iletişim yolu ile veya yazı altına yorum aracılığı ile yazabilirsiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.