Sempa Pompa ve Hidrofor Sistemleri

Sempa Pompa ve Hidrofor Sistemleri

Sempa Pompa ve Hidrofor Sistemleri

 

Sempa Limited Şirketi 1900 lü yıllarda MSM pompa ismi ile sektöre adım atmıştır. İlk kurulduğu yer konyanın meram sanayi sitesidir. 2000 yıllarında inşaat sektörünün gelişimi ve hızlanışı sebebi ile endüstriyel hidrofor ve pompa sistemlerinede adım atmış bulunmaktadır. Sempa hidrofor ve Sempa pompa ile üretimlerine başlayan Sempa ürün gamını genişleterek sektörde gözde bir yere gelmiş bulunmaktadır.

Pompa ve hidrofor üretiminde üretim disiplini ve kaliteye çok önem vermektedir. Sempa pompa bir çok üreticide bulunmayan özelliğe sahiptir. Buda kendi döküm fabrikasının olmasıdır. Kendi döküm fabrikası olması sebebi ile bir çok bilindik pompa firmasına kendileri oem üretim yapmaktadırlar. Yine ürünü dökümünden bitişine kadar kendileri yaptıkları için fiyatları diğer markalara göre daha uygundur.

Sempa pompa ve hidroforlar birçok kalite belgesine haizdir. Bunlardan başı çekenler TSE , ISO , CE Gibi kalite belgeleridir.

Sempa pompa ve hidrofor firması şuan Konya 3.osb de 20.000 m2 alan üzerinde üretimlerine devam etmektedirler.

Sempa pompa şuan 20 ülkeye ve ülkemizin birçok projesinde çalışmaktadır.

Sempa Pompa Ürün Grupları

Sempa Tek Kademeli Pompalar

TKF Serisi Tek Kademeli Pompalar

Genellikle tek kademeli santrifüj pompa diye bilinen pompalardır. Sıklıkla normal suların basılmasında kullanılmaktadır. Salyangoz tip pompa olarakda bilinmektedir. TKF Serisi pompaların flanşları , çarkları, miller, salmastralar kalite belgelerinde bulunan normlara uygun olarak üretilmektedir. İstenildiği taktirde kolaylıkla , salmastrası değiştirilebilmektedir.

TKF-M Serisi Tek Kademeli Pompalar


TKF Serisine benze bir pompadır , daha küçük kapasitelerde üretimi yapılabilmektedir. Üretiminde açık çark kullanılmamaktadır.  Ve mekanik salmastra ile üretilmektedir.

TKF-I Kuru Rotorlu Sirkülasyon Pompası

TKF-I Serisi kuru rotorlu sempa sirkülasyon pompaları. Islak rotorlu pompaların kapasitelerinin kurtarmadığı yerlerde kullanılmaktadır. Hat tipi sirkülüasyon pompası olarakda adlandırılmaktadırlar. Harici bir pano ile frekanslı olarak kullanılmaktadırlar.

 

TKF-K Kızgın Yağ Pompası

TKF-K Serisi Sempa kızgın yağ pompası  standarttaki sky serisi veya Norm pompadaki NKY serisi pompalar ile aynı görevi görmektedir. Kızgın yağ basımında kullanılan pompalardır

 

SCE Serisi Çift Emişli Pompa

Sempa marka SCE Serisi çift emişli pompa. bu tür pompalar genellikle sulama sistemlerinde kullanılmaktadır. Dsi veya İller bankasına iş yapan bir çok markada bu üretim bulunmaktadır. Standart markada SDS Adı ile üretimi yapılmaktadır.

TKF-KE Serisi Sempa Pompa

TKF-KE Serisi sempa marka pompadır. Emiş istenen yerlerde kullanılabilir bir pompadır. Sökülebilme ve tamir olasılığı yüksek bir pompadır. Bu tarz ortamlarda kullanılabilir bir pompadır.

 

TKF – E Serisi Santrifüj Pompa


TKF-E Serisi santrifüj pompalar daha küçük kapasiteli yerlerde kullanılan domestik pompalardır. Alem Bertola pompalara muadil bir pompa çeşitidir. Emiş yapabilen pompa çeşitidir. Emiş yapmak isteğiniz varsa kuyuya salınan boru veya hortumun ucuna emiş klapesi takmayı unutmayın

 

 

Sempa Çok Kademeli Pompalar

ARS Serisi Çok Kademeli Pompalar

Ars Serisi çok kademeli santrifüj pompalar adından da anlaşılacağı üzere kademeli pompalardır. İstenilen kapasitenin büyüklüğüne kademe ve motor gücü yükselmektedir. Ars serisi kademeli pompalara tek kademelilerin aksine biraz daha yüksek kapasiteler içi kullanılmaktadır.

 

ARS-D Serisi Çok Kademeli Pompalar

ARS-D Serisi kademeli pompalar ARS Serisi pompalar ile aynı görevi görmektedir. Birisi yatay diğeri dikey pompadır. Dikey olan bu pompamız harfleri D harfi ile isimlendirilmektedir. Hidrofor ve besi sistemlerinde kullanılmaktadır.

 

 

 

Sempa Hidrofor Sistemleri

SPL – A/B/C/D Serisi Dik Milli Hidrofor Sistemleri

Kapasitelere göre değişen hidrofor sitemleridir. SPK-SPS gibi hidroforlara göre biraz daha yüksek kapasitelidir.

SPK – SPS – SPL Serisi Dik Milli Hidrofor Sistemleri

Bu tip hidroforlar diğer hidroforlara göre daha düşük kapasitelidir. Standart pompada SBT Serisi , Norm pompada NBH Serisi hidroforlara muadil hidrofordur.

VSD Sistem Hidroforlar

Bu tarz hidroforlarımızda paslanmaz ve motor üzerinden invertör tarzında üretim bulunmaktadır.

 

 

 

Sempa Yangın Pompaları

Sempa Dalgıç Pompa ve Motorlar

Sempa Pis Su Pompaları

7

 

Traktör Tipi Santrifüj Pompalar

Sempa Pompa İletişim Bilgileri

Mağaza Bilgileri

Tel : +90 332 237 03 31
Fax : +90 332 235 43 64 ( fax )
Büsan Özel Organize Sanayi Bölgesi
4. Sokak No: 43-45-47 Konya / Türkiye

Fabrika Bilgileri

fabrika@sempaltd.com
444 64 13
Tel : +90 332 345 32 90 – 94
Fax : +90 332 345 32 95 ( fax )
3. OSB Büyük Kayacık Mh. Kuddusi Cd. 22. Sk. No: 4 Konya / Türkiye

İstanbul Ofis

fabrika@sempaltd.com
444 64 13
Reşitpaşa Caddesi No:4/6 ÜMRANİYE

 

Sempa pompa ve hidroforlar konusunda derlediğimiz bilgiler umarım hoşunuza gider. Aklınıza takılan soruları konu altından yorum bırakarak sorabilirsiniz.

Ürün alımlarınız için iletişime geçmeniz durumunda yardımcı olabiliriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.