Solenoid Vana

Solenoid Vana

Solenoid Vana Nedir ?

Solenoid vanalar aynı zamanda Solenoid Valf olarakda tabir edilir. Kullanım yerine göre değişirler, Hava, su , ve doğal gaz olmayan gazlarda Genel Maksatlı Solenoid Valf kullanılır, Yakıt hatlarında Yakıt Selenoid valfi kulllanılır, Buhar hatlarında ise Buhar Selenoid vana kullanılmaktadır. Bunların değişiklik gösterilmesindeki sebep ise yakıtın cinsine göre iç aksamı veya gövde malzemesinin değişmesi durumudur.

Solenoid Vanalar genellikle iki yollu olarak kullanılmaktadır , zaman zaman üç yollu olarakda üretimi bulunmaktadır.

Solenoid Vana İçeri Nedir ?

Solenoid Vanalar, Solenoid Vana gövdesi ve gövdeyi dolduran, Solenoid Vana bobini, Solenoid Vana kovanı, Solenoid Vana diyaframı, Solenoid Vana çekirdeğinden oluşmaktadır.

Solenoid Vana Nasıl Çalışır ?

Solenoid Vanalar basit bir tabir ile aç kapa yapan vanalardır. Açık kapatmayı elektrik enerjisi yardımı ile yapmaktadır. Kullanım alanına göre iki farklı özellikle kullanılan Solenoid Vana bulunmaktadır. Birincisi enerji verildiği anda açılan Normalde Kapalı Solenoid Vana, İkincisi ise Enerji verildiği anda kapanan Normalde Kapalı Solenoid Vanadır.

Solenoid Vana Siparişin de Dikkat Edilmesi GerekenlerSolenoid Vana siparişinde Tesisat çapınızı belirledikten sonra , normalde açık mı – Yoksa normalde kapalı mı belirlemeniz gerekmektedir. Buda tamam diyorsanız enerji gücünü belirtiniz. 220 v çalışacak Solenoid Vana mı, yoksa 24v çalışacak Solenoid Vana mı, 12v çalışacak Solenoid Vana mı ? Bu soruyada doğru cevabı bulduysak geriye bir soru kalıyor. AC Solenoid Vana mı ,  DC Solenoid Vana mı ? Yani AC: Alternatif Akım, DC : Doğru Akım , Elektrikcinize danışarak bu bilgiyede doğru cevap alırsınız.
Burdaki belirtilenleridoğru bir şekilde karşılarsak , geri dönüşsüz doğru bir ürün almış oluruz.

Solenoid Vanaları enerji açıp kapatmayı sinyal vererek yapmak istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.