Tek Serpantinli Hızlı Boyler

14.10.2017
1.477
Tek Serpantinli Hızlı Boyler

Tek Serpantinli Hızlı Boyler

Boyler ısıtma tesisatının yıllar önceden gelen ve hala devam etmekte olan cihazdır. Kullanma suyu ısıtmada olmazsa olmaz ürünlerden bir tanesidir.

Tek serpantinli boylerler adından da anlaşılacağı üzere içerisinde tek bir serpantini bulunan boyler çeşitidir. Sadece tek bir ısıtma kaynağından gelen bağlantıyı montaj yapabilirsiniz.
Boyler serpantinine gidecek sıcak su Kazan, Güneş enerjisi, merkezi ısıtma gibi ısıtma kaynaklarından gelmektedir. Tek serpantinli boylerimiz de bunlardan sadece birisini kullanabilmektesiniz.

Tek Serpantinli Boyler Montajı

Tek serpantinli boylerler de ısıtma kaynağı olarak genellikle sıcak su kazanı kullanılmaktadır. Nadiren güneş enerjisi kaynağınıda bağlayabilmekteyiz.
Isı kaynağımız sadece kullanma suyu için ise sıcak su girişini direk serpantine vermemiz gerekir. Isı kaynağı aynı zamanda ısıtma tesisatının ihtiyacını karşılıyor ise bir üç yollu vana yardımı ile iki ayrı bağlantı ile devam etmemiz gerekmektedir.
Konut ve sürekli kullanım alanlarında belirttiğimiz üç yollu vana yardımı ile montajı yapılmaktadır.
Daha kısa süreli şantiye v.b inşaatlarında ise kısmen sadece kullanım suyu için uygulanmaktadır.

Tek Serpantinli Boyler Kullanım Alanları

Bu boylerimiz çift serpantinli boyler ile aynı alanlarda kullanılabilmektedir. Konutlar, kamu binaları, Lokantlar , Sosyal alanlar, şantiye yerleşkeleri ve Kullanım sıcak suyunun gerekli her yerde kullanılabilmektedir.

 

Tek Serpantinli Boyler Genel Özellikleri

  1. Tek Serpantinli boylerler genellikle 100 litreden 6000 litreye kadar üretimi yapılabilmektedir.
  2. Sıcak suyun geçtiği yüzeylerin tamamı emaye ile kaplı olmalıdır. Hatta bazı şartnamelerde Hijyenik boyler tabiri buradan gelmektedir. Bir boylerin Hijyenik ismini alabilmesi için suyun geçtiği her yer özellikle çift kat ile emaye kaplanmalıdır.
  3. Tek serpantinli boylerlerin olmazsa olmaz diğer bir özelliği ise izoleleridir. Küçük çaplarda poliüretan izole kullanılmaktadır. Büyük çaplarda ise özel olarak üretilmiş sünger izole kullanılmaktadır.
  4. İzole dışını kapatan kılıflarda diğer özelliklerindendir. Küçük çaplı boylerlerde boyalı galvaniz sac ile kapatılmaktadır. Büyük çaplı boylerlerde ise kumaş tarzı winlex kılıf ile kapanmaktadır.
  5. Boyler üretimlerinde stndart 10 atüdür. Talebe binaen 16 atü olarakda imalat yapılabilmektedir.

Tek Serpantinli Boyler Markaları

Boyler üretiminde bir çok marka bulunmaktadır. Fakat size aşağıda önereceğim markalar bu işin hakkını veren firmalardır.
Ürünler kaliteli ve fiyatlar ürünlere göre gayet makuldür.

  1. Ataboyler Tek Serpantinli Hızlı Boyler
  2. Kodsan Tek Serpantinli Hızlı Boyler
  3. Apamed Tek Serpantinli Hızlı Boyler
  4. Özgün Tek Serpantinli Hızlı Boyler

Tek serpantinli hızlı boyler konusunda aklınıza takılan soru ve sorunlar ile alakalı iletişime geçebilirsiniz.

Ürün satışı konusunda ise yine iletişime geçerek tarafımızdan yardım isteyebilirsiniz.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.