Upright Sprinkler

02.12.2016
3.382
Upright Sprinkler

Upright Sprinkler

Değerli mekanikbilgi.com takipçileri bu yazımızda pendent sprink nedir , hangi amaçla kullanılur, pendent sprinkin kulanım alanları nerelerdir . Bunları yazmaya çalışacağız. Umarım işinize yarar

Teknolojinin hızlı gelişimi ile hayaatımızın bir çok alanına değişimler olduğu gibi tesisat sektörüde bundan payını almıştır. Yangın tesisatı olarak belirttiğimiz yangın söndürme ve mücadele sistemlerinin bulunduğu dalda bu bu payın bir sahibi. Bilirsinizki önceleri sadece bir yangın dolabı (oda varsa ? ) bazen sadece bir yangın tüpü ile yangın ile mücadele etmeye çalışırdık. Ki edemezdik …

Yangın tesisatında göze çarpan sistemlerden alarm sistemlerinin başlangıcı olan sprinkler , günümüzde çok sıklıkla kullanılmaktadır.
Kullanılan sprinkler , takılacağı yere göre değişebilir.

Upright Sprinkler Nerelerde Kullanılır

Upright sprinkler genellike otoparklarda ve asma tavanı olmayan bölgelerde dik bir şekilde montaj edilir. Üzerindeki şapkası eğimli olduğu için ve suyu aşağı doğru atması için dik montaj yapmayı ihmal etmememiz gerekmektedir. Upright sprinklerde sprinkler rozeti kullanılmaz.

Upright sprinkler genellikle prinç olarak imal edilir , dilenirse krom kplamalı bir şekildede çıkarılabilir. Fakat sıklıkla kullanılanı prinçdir.

Upright Sprinkler Kaç mt İleriye Su Atar

Standart bir Upright sprinkler bulunduğu yerden 6mt bir çapa müdehale edebilir. Sprinkleri 3 mt arayla montaj yapmanız gerekir.

Upright Sprinkler Markaları

Piyasaya hükmeden ve sorunsuz çalışan bazı pendent sprink markaları aşağıdaki gibidir.

  • Duyar Upright sprinkler
  • Rapidrop Upright Sprinkler
  • Victualic Upright Sprinkler
  • Protector Upright Sprinkler
  • Tyco Upright Sprinkler
  • Viking Upright Sprinkler

Satınalma konusunda yardımda bulunmamızı isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Herkese iyi çalışmalar dileriz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.