İstanbul Sodex 2018 Ne Zaman ?

27.11.2017
1.400
İstanbul Sodex 2018 Ne Zaman ?

İstanbul Sodex 2018 Ne Zaman ?

Türkiyenin ısıtma ve soğutma alanında en önemli hatta tek sayabileceğimiz fuarı Sodex 2018 senesinde istanbulda yapılacaktır. Bir sene Ankara , Diğer sene İstanbulda yapılan fuarın bu seneki ayağı İstanbul olmuştur.

İstanbul Sodex 2018 fuarı 7 ile 10 Şubar tarihleri arasında yapılacaktır.

ISK-SODEX Aslen bir Alman firma tarafından yönetilmektedir. Genel Müdürü olan Kühnel Türkiyedeki iklimlendirme sektörü için büyük atılımda olduğundan bahsetmiştir. Tabiki bu veriyi ihracat kaynaklarından almaktadır.

İnşaat sektörü türkiyenin başı çeken sektörlerinden bir tanesidir. Hatta diğer tüm sektörler İnşaat sektörüne bağlı ayakta kalıyor dememiz hiçde yadırganmaz diye düşünüyorum. Isıtma ve Soğutma ise İnşaatın ilk ve en önemli kalemlerinden bir tanesidir.
Gerek ithal ettiğimiz ürünler olsun , gerekse yerli sermaye ile üretilen ürünler olsun inşaat sektörünün can damarına kan pompalayan alanlardır.

İşte bu fuar türkiye lokomatif sektörünün son kullanıcıya yansıyan yüzü olmuştur.  Isıtma ve soğutmada kullanılan tüm ürün ve cihazların sergilendiği , ürünler arasında rekabetin yapıldığı bir alan olmuştur. Bu ürünlerin başlarında Vana Grupları, Klima Sistemleri, Pompa ve Hidrofor Çeşitleri, Su arıtma , akıllı ev teknolojisi gibi kalemler şuan sayabileceklerimiz arasında diyebiliriz.

ISK-SODEX DE KİMLER OLACAK

Sodex ziyaretçileri ve katılımcıları tamamen türkiye içerisinde diye düşünecekken öyle olmadığını sodex genel müdürü bahsetmiştir. Türk katılımcılardan ziyade 50 kadar ülkeden ziyaretçi ve toplamda seksenbinin çok üzerinde ziyaretçi ağırlamak istenmektedir.

 

Sodex fuarları 1997 yılından bu yana düzenlenmektedir. ve sektör takipçileri yakından takip etmektedirler. Sodex fuarları aynı zamanda ekonomi bakanlığı tarafından desdek görmektedir.

ISK-SODEX NERDE YAPILACAK ?

Sodex her seneki alışkanlığı olan CNR Expo yu  bırakmış görünüyor. 2018 Sodex Isıtma ve Soğutma fuarı Tüyap fuar merkezinde yapılacaktır. Katılımcılardan aldığımız duyuma göre fuar alanının değişikliği ziyaretçi sayısına olumsuz tepki yapacak yönünde.

Çok yakında burada fuara katılan firmalardan bahsedeceğiz.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.