Jet fan Nedir?

12.12.2016
2.584
Jet fan Nedir?

Jet Fan

Jet Fan Nedir , Jet Fan Nerelerde Kullanılır, Jet Fan Markaları nelerdir gibi konulara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Fan bildiğimiz üzere bir ortamda bulunan pis veya temiz havanın taşıma işlemine yarayan cihazdır. Bulunan havanın taşınabilmesi için bir hareket uygulanması gerekiyor işte fanlar bu havanın hareketini sağlamakla görevli cihazlardırç

Fanlar ya ileri yada geri mantığı ile çalışır. Daha duyulduk tabir ile ventilatör veya aspiratör mantığı ile. Bu zamana kadar genelde emen fanlar ön plandaydı fakat teknolojinin gelişmesi ile ileri doğru iten fanlar ön planda tutulmaya başlandı. İterek çalışan fanların en gözdeside şüphesiz ki Jet Fanlardır.
Üstün bir teknoloji ürünü olan jet fanlar son zamanlarda otopark havalandırmasında kullanılmaktadır

Şimdiye kadar sürekli olarak kullanılan havalandırma şekli kanallar vasıtası ile olmuştur. Hem taze hava hemde duman atım v.s
Fakat bu tür kanallı sistem havalandırmalarda kullanılan alan büyük olması lazım kısaca kullandığınız alanı öldürür.

Jet fanda ise bu atım şekli tamamen farklı ve tabiri caiz ise bir senaryo çizilir. Belirli bir alan içerisinde çalışır emdiği havayı hızlı bir şekilde ileri atarark çalışır , ileri attığı noktada diğer jetfan devreye girer ve yine emer ve basar taki hava dışarı çıkana kadar.

Genellikle bu kurgu duman atım olarak kullanılır. Suman sensörleri sayesinde fanlar çalıştırılarak hava dışarı atılır. Aynı zamanda taze hava fanları ile içeriye taze hava verilir.

Jet Fan Markaları

Jet fan da özellikle son günlerde bir hayli fazla marka türedi. Bunların içerisiden kulanabilecğeiniz sağlam markalar Sistem Ait, cvs, atd ve Airon olabilir.

Aklınızda bulunan bir marka varsa bizden bilgi alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.