Pendent Sprinkler

02.12.2016
3.979
Pendent Sprinkler

Pendent Sprinkler

Değerli mekanikbilgi.com takipçileri bu yazımızda pendent sprink nedir , hangi amaçla kullanılur, pendent sprinkin kulanım alanları nerelerdir . Bunları yazmaya çalışacağız. Umarım işinize yarar

Teknolojinin hızlı gelişimi ile hayaatımızın bir çok alanına değişimler olduğu gibi tesisat sektörüde bundan payını almıştır. Yangın tesisatı olarak belirttiğimiz yangın söndürme ve mücadele sistemlerinin bulunduğu dalda bu bu payın bir sahibi. Bilirsinizki önceleri sadece bir yangın dolabı (oda varsa 🙂 ) bazen sadece bir yangın tüpü ile yangın ile mücadele etmeye çalışırdık. Ki edemezdik …

Yangın tesisatında göze çarpan sistemlerden alarm sistemlerinin başlangıcı olan sprinkler , günümüzde çok sıklıkla kullanılmaktadır.
Kullanılan sprinkler , takılacağı yere göre değişebilir.

Pendent Sprinkler Nerelerde Kullanılır

Pendent sprinkler genellikle kapalı mekanlarda tercih edilir. Makalı mekandan kastımız asma tavan ile kapatılmış yerlerde kullanılır. Sprinkler rozeti ile kullanılır ve estetik bir görünüm verir. Otoparkta ve duvarda tercih edilmez ve edilmemelidir.

Pendent sprinkler çeşitli renklerde imal edilebilir veya imal edildikten sonra kaliteli işciliği olan birisi farklı renklere dönüştürebilir. Sprinkler rozetinide yine istemiş olduğunuz  sprink rengine göre talep edebilirsiniz.

Pendent sprinklerde standart üretimler Beyaz boyalı pendent sprink , Prinç pendent sprink ve Krom pendent sprinktir. Farklı bir imalat için satıcı firma ileiletişime geçmeniz gerekmektedir.

Pendent Sprinkler Kaç mt İleriye Su Atar

Standart bir pendent sprinkler bulunduğu yerden 6mt bir çapa müdehale edebilir. Sprinkleri 3 mt arayla montaj yapmanız gerekir.

Pendent Sprinkler Markaları

Piyasaya hükmeden ve sorunsuz çalışan bazı pendent sprink markaları aşağıdaki gibidir.

  • Duyar Pendent sprinkler
  • Rapidrop Pendent Sprinkler
  • Victualic Pendent Sprinkler
  • Protector Pendent Sprinkler
  • Tyco Pendent Sprinkler
  • Viking Pendent Sprinkler

Satınalma konusunda yardımda bulunmamızı isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Herkese iyi çalışmalar dileriz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.